Oslavy 100 let proběhnou v roce 2022/2023

Vážení absolventi a vážení přátelé gymnázia,

 

v roce 2020 uplynulo 100 let od založení gymnázia a také 90 let od jeho existence v budově na Slovanském náměstí.

V minulém období nebyla pro oslavy vhodná konstelace. V dalším školním roce se snad již vše vydaří, i když nejdříve na konci letošního června se vyjasní plány na dokončení oprav budovy, které by měly začít o nadcházejících letních prázdninách. Přesto jsme se rozhodli oslavy již dále neodkládat a realizovat je tedy ve školním roce 2022/23. Plán oslav je následující:

Aktualita (3.10): Almanachy jsou již tiskárnou dodány

Dámy a pánové, je to tady...dnes jsme z tiskárny obdrželi 800 kusů almanachů ke stému výročí. Čekají na své budoucí majitele, na vás. Almanach na více než 200 stranách shrnuje celou historii, uvádí významné absolventy a učitele, přestavuje současné dění a obsahuje kompletní seznamy absolventů a profesorů.

Aktualita (28.9.): Almanach, upomínkové předměty a oblečení (e-shop)

Během pátečního a sobotního dne otevřených dveří bude možné zakoupit almanach srhnující celou historii 100 let, informace o současném dění a obsahuje také kompletní seznamy absolventů. Můžete si zakoupit také další upomínkové předměty. Pro zájemce o trika, mikiny, batohy a další krásné věci je již nyní otevřen až do 15.10. e-shop na odkazu https://www.kraloveskoly.cz/slovanak/ . Věříme, že si vyberete.V sobotu 8.10. se pak prodej almanachu a předmětů přesune i na sraz absolventů.


Aktualita (28.9.): Informace o setkání absolventů (kapacita vyčerpána)

Těší nás váš zájem o třídní srazy v Semilassu 8.10., leč kapacita je již zcela vyčerpána a je vyčerpána i přidaná rezerva. Občertsvení bude  zajištěno. Od 14 h do 22 h bude v provozu restaurace, kde  bude možné zakoupit z výběru 4 jídel, dále bude od 14 h do 22 h také v provozu velký bar. V 16.00 h absolventy pozdraví z hlavního pódia součesný ředitel D. Kott a emeritní ředitel J. Filouš a společně pokřtí nový školní prapor. Po té bude pódium patřit cimbálce Vojara, která bude hrát k poslechu. Těšíme se na společné setkání.

Aktualita:

V pátek 16. 9. bude zahájen předprodej lístků na koncert Hradišťanu. Lístky bude možné koupit na sekretariátu školy za 350,- Kč.


Pátek 7. 10. 2022

14-19 hod. Den otevřených dveří, prohlídka školy

20.00 hod. Koncert: Hradišťan a Jiří Pavlica (host školní sbor, křest almanachu) v kulturním centru Semilasso

Sobota 8. 10. 2022

9-14 hod. Den otevřených dveří, prohlídka školy

14-22 hod. Setkání absolventů a prof. sboru, třídní srazy v kulturním centru Semilasso

(Poznámka: rezervace míst pro třídní srazy přes email sekretariat@gymnaslo.cz)

 

Sobota 1. 4. 2023

Společenský ples gymnázia 100 x kolem Slunce (Boby centrum)

(Poznámka: lístky na původní ples 14. 3. 2020 nebudou platit, více indormací na sekretariat@gymnaslo.cz).

 

Červen 2023

Hudební festival "Slovaňák na Slovaňáku" (proběhne v parku na Slovanském náměstí, datum bude upřesněno)

 

Sponzorská pomoc

Budeme rádi za jakoukoliv sponzorskou pomoc. Rozpočet školy je i vzhledem k současné situaci velmi omezený a výhledy nejsou nikterak příznivé...

Sponzorská pomoc při zabezpečení oslav může vypadat následovně:

a) přímý finanční příspěvek na oslavy

pokud nám chcete přispět na náklady oslav, pak pro tyto účely byl zřízen spolek:

název: Spolek 100 let Slovaňáku,

IČ: 086 83 328, zapsaný ve spolkovém rejstříku vedeným Krajským soudem v Brně, vložka L26404.

číslo účtu: 2401729344/2010

Na tento účet můžete poukázat jakýkoliv finanční obnos, který bude zaúčtován jako dar. Pokud budete chtít vyhotovit darovací smlouvu, obraťte se prosím emailem na adresu: red@gymnaslo.cz, popř. telefonicky na ředitele školy Mgr. Dalibora Kotta, telefon: 737 284 932.

b) finanční pomoc na oslavy formou umístění reklamy

je možné přispět na náklady oslav zakoupením reklamy na některé z pořádaných akcí, například na plese školy v Bobycentru, na festivalu Slovaňák na Slovaňáku, na vystoupení hudební skupiny Hradišťan (kde jako host vystoupí i náš pěvecký sbor).

Pro dojednání konkrétních podmínek prosím kontaktujte zástupce ředitele školy Mgr. Tomáše Sargánka: email: sarganek@gymnaslo.cz.

 

c) pomoc se zabezpečením některé konkrétní akce

můžete si ze seznamu akcí vybrat některou konkrétní akci (se kterou máte zkušenosti, např. pracovní nebo která se vám líbí apod.) a pomocí s její organizací, s nákupem materiálů na tuto akci apod. Pokud vás oslovila tato možnost, kontaktujte prosím vedoucího organizačního týmu Mgr. Tomáše Sargánka na emailu sarganek@gymnaslo.cz

 

d) pomoc s financováním některé konkrétní akce

můžete si ze seznamu akcí vybrat některou konkrétní akci (se kterou máte zkušenosti, např. pracovní nebo která se vám líbí apod.) a přispět na ní. Formu finančního příspěvku prosím nejprve projednejte s ředitelem školy Mgr. Daliborem Kottem: email: red@gymnaslo.cz, telefon: 737 284 932.

 

ZA JAKOUKOLI FORMU SPONZORSKÉ POMOCI DĚKUJEME.

 

Děkujeme Vám všem za dosavadní podporu, omlouváme se za případné komplikace způsobené přesunutím oslav. Budeme se na vás těšit. Nové termíny a informace k oslavám můžete sledovat na webu školy a již brzy také na www.slovanak100.cz

Vedení školy

(aktualizováno 9. 6. 2022)

 

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022