Brněnský vrabeček

Studentky našeho gymnázia opět zvítězily! Tentokrát na poli hudebním. Vokální hudební skupina MINIMINY reprezentující naši školu dokázala porazit těžkou konkurenci v soutěži Brněnské kolo – Brněnský vrabeček. Porotu zaujala interpretací písně Mezi horami + a capellovým zpracováním písně Telephone zpěvačky Lady Gaga.

Soutěže Brněnské kolo se každoročně účastní studenti základních, středních a vysokých škol ve věku do 21 let. Jedná se o klání v několika oblastech: hra na hudební nástroj, instrumentální soubory, sólový zpěv a sborový zpěv, ve kterém excelovaly MINIMINY. Letos se soutěže konané ve dnech 25. a 26. 2. 2013 v Sálu Břetislava Bakaly v Brně zúčastnilo 89 mladých hudebníků nejen z Brna.

Skupinu MINIMINY tvoří studentky našeho gymnázia: Anna Laborová, Martina Zeiselová, Kristýna Uhrová, Kristýna Sovová (vše VI.A), Magdalena Dostálová, Hana Veškrnová (V.A) a absolventka školy Barbora Grmelová (+ externista Pavel Kuba). Nápad na vytvoření vokálního hudebního tělesa vznikl minulý rok, kdy se tato kapela oddělila od školního sboru. Skupina se zaměřuje na a capellovou tvorbu, tj. zpěv bez instrumentálního doprovodu.

Studentky si převezmou v pátek 8. 3. 2013 ve Freskovém sále Staré radnice diplom. Přislíbena jim byla též možnost účinkování v programu Brněnské Vánoce 2013 na náměstí Svobody.

Můžete si poslechnout píseň Telephone, nahranou při jedné ze zkoušek.

Kristýna Sovová, VI.A

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022