Brněnský vrabeček

Studentky našeho gymnázia opět zvítězily! Tentokrát na poli hudebním. Vokální hudební skupina MINIMINY reprezentující naši školu dokázala porazit těžkou konkurenci v soutěži Brněnské kolo – Brněnský vrabeček. Porotu zaujala interpretací písně Mezi horami + a capellovým zpracováním písně Telephone zpěvačky Lady Gaga.

Soutěže Brněnské kolo se každoročně účastní studenti základních, středních a vysokých škol ve věku do 21 let. Jedná se o klání v několika oblastech: hra na hudební nástroj, instrumentální soubory, sólový zpěv a sborový zpěv, ve kterém excelovaly MINIMINY. Letos se soutěže konané ve dnech 25. a 26. 2. 2013 v Sálu Břetislava Bakaly v Brně zúčastnilo 89 mladých hudebníků nejen z Brna.

Skupinu MINIMINY tvoří studentky našeho gymnázia: Anna Laborová, Martina Zeiselová, Kristýna Uhrová, Kristýna Sovová (vše VI.A), Magdalena Dostálová, Hana Veškrnová (V.A) a absolventka školy Barbora Grmelová (+ externista Pavel Kuba). Nápad na vytvoření vokálního hudebního tělesa vznikl minulý rok, kdy se tato kapela oddělila od školního sboru. Skupina se zaměřuje na a capellovou tvorbu, tj. zpěv bez instrumentálního doprovodu.

Studentky si převezmou v pátek 8. 3. 2013 ve Freskovém sále Staré radnice diplom. Přislíbena jim byla též možnost účinkování v programu Brněnské Vánoce 2013 na náměstí Svobody.

Můžete si poslechnout píseň Telephone, nahranou při jedné ze zkoušek.

Kristýna Sovová, VI.A