Výměnný program Brno – Utrecht

Studenti Gymnázia Slovanské náměstí se zúčastnili výměnného pobytu v holandském Utrechtu, který je zároveň partnerem města Brna. Program se skládal ze dvou částí. Od 3.2 do 8.2 jsme hostili naše holandské partnery v Brně a od 4.4 do 10.4 nás čekal pobyt v Holandsku.

Během únorového týdne jsme s Holanďany kromě Brna navštívili Prahu, Kostnici v Kutné hoře, Vídeň a Moravský kras. Další náplní pobytu bylo skupinkové natáčení krátkých dokumentů s tématikou This is my life pod vedení skupiny profesionálních filmařů z Holandska. Takto jsme našim hostům mohli přiblížit životy jejich vrstevníků v Brně. Věříme, že si Holanďané tento týden užili a odjeli domů se spoustou nových zážitků.

Dne 3. 4. 2013 jsme autobusem odjížděli z Brna směr Utrecht, kde nás po úmorných sedmnácti hodinách strávených v autobuse přivítali naši kamarádi. Podobně jako v Brně jsme měli i v Utrechtu za úkol natočit krátký dokument - tentokrát o našich partnerech. Kromě toho jsme také navštívili hlavní město Nizozemska Amsterdam a pláž a galerii v Haagu. Dále jsme navštívili Madurodam – zmenšeninu celého Holandska. V místní hospůdce došlo také na ochutnávku holandských specialit. Nejvíce nám chutnaly vafle slepované karamelem, naopak nejméně chutná byla syrová ryba naložená v soli posypaná cibulí. Naštěstí nás naši partneři do ničeho nenutili, jen se při pohledu na naše znechucené výrazy pobavili na náš účet.

Kromě zlepšení konverzace v angličtině a poznání Nizozemska jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli být součástí holandské rodiny, poznali jsme jejich kulturu a také odlišnosti mezi holandskými a českými teenagery.

 

Žaneta Štefková, Tereza Friessová

This is my life

Brno

Utrecht

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022