Městské kolo SOČ

Jsme jedničky !

Dne 13.4 2010 proběhlo městské kolo Studentské odborné činnosti (SOČ). Z naší školy byly přihlášeny tři práce z oborů biologie a fyzika.

V biologii předvedli naši studenti své práce v silné konkurenci – bylo zde přihlášeno 12 prací. Studenti Dan Autrata a Martin Pospíchal (VI.A) obhajovali práci s názvem Proces digitalizace končetin aneb jak se vytvářejí prsty. Obhajoba byla přednesena velmi přesvědčivě a také odpovědi na dotazy porotců byly dokladem perfektní znalosti tématu a svědomitosti při jeho vypracování. Proto získali studenti 1. místo. Podobně Jakub Hrdý (4.C) doložil obhajobou práce Optimalizace metody propidium monoazide real-time F57 qPCR jako alternativního nástroje pro určení životaschopnosti Mycobacterium avium subspecies paratuberculosis perfektní znalost tématu i použitých metod práce. Jeho práce obsadila 2. místo.

 Ale to není vše – i ve fyzice jsme zabodovali skvěle, i když zde soutěžila dvojice zastupující dvě školy – Jan Suchý (2.X) a Tomáš Mejzlík (sexta A z Gymnázia Brno – Řečkovice). Jejich práce uchvátila hmotným výsledkem náročné několikaměsíční práce – horkovzdušným balónem. Práce Model horkovzdušného balonu BB26E 1:4 získala ve fyzikální kategorii 1. místo!

Všem soutěžícím blahopřejeme a přejeme, aby byli podobně úspěšní v krajském kole, které se uskuteční 10. května 2010. 

Dan Autrata
Martin Pospíchal
Jakub Hrdý
Jan Suchý a Tomáš Mejzlík
...za dobrodružstvím!
Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022