Městské kolo SOČ

Jsme jedničky !

Dne 13.4 2010 proběhlo městské kolo Studentské odborné činnosti (SOČ). Z naší školy byly přihlášeny tři práce z oborů biologie a fyzika.

V biologii předvedli naši studenti své práce v silné konkurenci – bylo zde přihlášeno 12 prací. Studenti Dan Autrata a Martin Pospíchal (VI.A) obhajovali práci s názvem Proces digitalizace končetin aneb jak se vytvářejí prsty. Obhajoba byla přednesena velmi přesvědčivě a také odpovědi na dotazy porotců byly dokladem perfektní znalosti tématu a svědomitosti při jeho vypracování. Proto získali studenti 1. místo. Podobně Jakub Hrdý (4.C) doložil obhajobou práce Optimalizace metody propidium monoazide real-time F57 qPCR jako alternativního nástroje pro určení životaschopnosti Mycobacterium avium subspecies paratuberculosis perfektní znalost tématu i použitých metod práce. Jeho práce obsadila 2. místo.

Ale to není vše – i ve fyzice jsme zabodovali skvěle, i když zde soutěžila dvojice zastupující dvě školy – Jan Suchý (2.X) a Tomáš Mejzlík (sexta A z Gymnázia Brno – Řečkovice). Jejich práce uchvátila hmotným výsledkem náročné několikaměsíční práce – horkovzdušným balónem. Práce Model horkovzdušného balonu BB26E 1:4 získala ve fyzikální kategorii 1. místo!

Všem soutěžícím blahopřejeme a přejeme, aby byli podobně úspěšní v krajském kole, které se uskuteční 10. května 2010.

Dan Autrata
Martin Pospíchal