Týden vědy a techniky

Týden vědy a techniky netrval týden, ale o něco déle – od 1. listopadu do 11. listopadu 2011. Smyslem této akce je seznámit širokou veřejnost s výzkumnými a vědeckými pracovišti, kterých máme naštěstí v Brně hojné množství, podobné akce se současně konají třeba i v Praze a Ostravě. My jsme s některými studenty navštívili Ústav biologie obratlovců a Biofyzikální ústav Akademie věd České republiky. Všem zúčastněným se akce velmi líbila, zejména studentům biologického praktika v předmaturitních ročnících. Ti navštívili v tomto roce již třetí vědecké pracoviště – kromě Biofyzikálního ústavu také Anatomické muzeum Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a Arboretum Mendelovy university.