Výměnný program Brno – Utrecht

Studenti Gymnázia Slovanské náměstí se zúčastnili výměnného pobytu v holandském Utrechtu, který je zároveň partnerem města Brna. Program se skládal ze dvou částí. Od 3.2 do 8.2 jsme hostili naše holandské partnery v Brně a od 4.4 do 10.4 nás čekal pobyt v Holandsku.

Během únorového týdne jsme s Holanďany kromě Brna navštívili Prahu, Kostnici v Kutné hoře, Vídeň a Moravský kras. Další náplní pobytu bylo skupinkové natáčení krátkých dokumentů s tématikou This is my life pod vedení skupiny profesionálních filmařů z Holandska. Takto jsme našim hostům mohli přiblížit životy jejich vrstevníků v Brně. Věříme, že si Holanďané tento týden užili a odjeli domů se spoustou nových zážitků.

Dne 3. 4. 2013 jsme autobusem odjížděli z Brna směr Utrecht, kde nás po úmorných sedmnácti hodinách strávených v autobuse přivítali naši kamarádi. Podobně jako v Brně jsme měli i v Utrechtu za úkol natočit krátký dokument - tentokrát o našich partnerech. Kromě toho jsme také navštívili hlavní město Nizozemska Amsterdam a pláž a galerii v Haagu. Dále jsme navštívili Madurodam – zmenšeninu celého Holandska. V místní hospůdce došlo také na ochutnávku holandských specialit. Nejvíce nám chutnaly vafle slepované karamelem, naopak nejméně chutná byla syrová ryba naložená v soli posypaná cibulí. Naštěstí nás naši partneři do ničeho nenutili, jen se při pohledu na naše znechucené výrazy pobavili na náš účet.

Kromě zlepšení konverzace v angličtině a poznání Nizozemska jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli být součástí holandské rodiny, poznali jsme jejich kulturu a také odlišnosti mezi holandskými a českými teenagery.

 

Žaneta Štefková, Tereza Friessová

This is my life

Brno

Utrecht

Current news

Weekend with Literature

All you wanted to know about the Weekend with Literature - photos, videos, feedback, information, horror movies, links, all HERE!

29.1.2010