Byli jsme na výměnném pobytu ve Veroně

Od 21. do 28. října 2018 se 13 studentů našeho gymnázia zúčastnilo kulturně-lingvistické výměny se školou Lorgna - Pindemonte ve Veroně. Týden jsme bydleli v italských hostitelských rodinách, blíže se seznámili s italskou kulturou a účastnili se projektu, jehož účelem bylo porovnání různých aspektů našich měst a jejich rozdílností.

Po slavnostním přijetí na radnici jsme se seznámili s historickým centrem Verony (aréna, římské divadlo, Juliin dům, muzeum). Navštívili jsme také městečko Sirmione s hradem u jezera Garda. V Benátkách jsme viděli židovské ghetto a náměstí a baziliku svatého Marka.

V projektu a programu výměny budeme pokračovat v dubnu 2019 v Brně.

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022