DNA detektivové

Ve čtvrtek 14. 5. 2015 se třída I.A oblékla do bílých plášt’ů a ponořila se do chodu chemické laboratoře v Bioskopu na Masarykově univerzitě.
Na starost si nás vzala paní profesorka s milou studentkou, které si pro nás připravily poutavý program o DNA.
V povídání jsme zabrouzdali i do těch nejodlehlejších uliček tématu a rázem jsme se ocitli v jiném světě.
Každý vypracoval svůj protokol a společně jsme se u toho podivovali nad genetikou. Pak už jsme se ale odebrali k naší závěrečné práci- experimentu, při kterém jsme oddělili DNA cibule od jejích ostatních buněk. Každý si potom tento vzorek odnesl domů.
Rozšířili jsme si naše obzory a zpestřili výuku. Děkujeme naší paní profesorce Voráčkové za organizaci exkurze, která se nám všem velice líbila a těšíme se, až do Bioskopu zase někdy zavítáme!

Ve čtvrtek 14. 5. 2015 se třída I.A oblékla do bílých plášt’ů a ponořila se do chodu chemické laboratoře v Bioskopu na Masarykově univerzitě. Na starost si nás vzala paní profesorka s milou studentkou, které si pro nás připravily poutavý program o DNA.
V povídání jsme zabrouzdali i do těch nejodlehlejších uliček tématu a rázem jsme se ocitli v jiném světě. Každý vypracoval svůj protokol a společně jsme se u toho podivovali nad genetikou.Pak už jsme se ale odebrali k naší závěrečné práci - experimentu, při kterém jsme oddělili DNA cibule od jejích ostatních buněk. Každý si potom tento vzorek odnesl domů.

Rozšířili jsme si naše obzory a zpestřili výuku. Děkujeme naší paní profesorce Voráčkové za organizaci exkurze, která se nám všem velice líbila a těšíme se, až do Bioskopu zase někdy zavítáme!
Pavlína Odehnalová, I.A

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022