Francouzský den

Letošní francouzský den se uskutečnil v pátek 22.3.2013. Protože náš francouzský den souvisel s jídlem, tak jsme hned ráno vyrazili do kina Art na film „Ano, šéfe“. Francouzská komedie nás pobavila, poučila o francouzském jídle a ukázala malé okénko do francouzského života. Zpátky do školy jsme se vraceli hladoví a už jsme byli natěšení na námi vytvořené rozličné francouzské pokrmy. Když jsme se vrátili poněkud přeplněnou tramvají, tak jsme během chvilky proměnili učebnu francouzštiny a studovnu v francouzský gastronomický ráj. Od koláčů různých druhů (slané, sladké, čokoládové, citrónové, pizzové, sýrové), přes zajímavé sýrové pochoutky, palačinky až po speciality jako je ratatouille. Poté, co jsme se sami nabažili a ochutnali svá jídla, přišli profesoři ocenit náš kulinářský um. Až bylo po všem, každý drobek byl snězený, tak jsme po úklidu učeben přešli k rozdávání diplomů zkoušky DELF, které – jak jinak – všichni naši zúčastnění s přehledem udělali. Fotografické soutěže se moc studentů nezúčastnilo, ale i z těch pár fotek se našla ta vítězná. Na závěr jsme se přesunuli do parku, abychom si vyzkoušeli tradiční francouzskou hru pétanque. Bohužel, počasí nám moc nepřálo, a tak byl zážitek z hry poněkud ovlivněn. Pravidla nám vysvětlili dva odborníci a po rozdělení skupin se začalo hrát. Ve velké zimě a na ne zrovna nejlepším povrchu to nebylo to pravé ořechové, ale i tak se všichni snažili a pobavili se. Vítězem klání se nakonec stal tým 2.ABX , a byli za to náležitě odměněni teplým čajem a bonboniérou.

 

Den se nám moc vydařil, a všichni se už moc těšíme, až si to příští rok

zopakujeme!!

 

Děkujeme všem, kteří k průběhu dne přispěli, v neposlední řadě členům pétanque klubu Carreau.

 

 

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022