Francouzský den

jídlo na Francouzském dniDne 14. 5. 2014 se na naší škole uskutečnil Francouzský den, který již několik dnů předem lákal barevnými plakáty rozvěšenými po celé škole. Troufám si říct, že stejně jako u minulého ročníku pozornost na tuto akci poutaly i letos zejména výtečné francouzské speciality připravované studenty i profesory samotnými. Všechno začalo v aule, kde byl promítán surrealistický snímek režiséra Michela Gondryho L'Écume des jours (Pěna dní). Akce pokračovala ve druhém patře, kde byl Francouzský den oficiálně zahájen i za přítomnosti koordinátorky Alliance française, která předala diplomy DELF studentům naší školy, a potom bylo na každém jednotlivci, aby se rozhodl, co vyzkouší nejdříve.

Abychom zjistili, jaká pochoutka byla nejoblíbenější, udělali jsme menší průzkum, z něhož vyplývá, že sladké i slané speciality se těšily přibližně stejné oblíbenosti. „Nejvíce mi chutnal dort s oříškama nahoře," řekl Borek Doležel, student třídy 1.X. Elly Matonohová z III.A, která upekla výborné makronky, naopak více ocenila tradiční francouzský zeleninový pokrm zvaný ratatouille. Odpovědi byly různé, všichni tázaní se ale shodli na tom, že skvělé byly palačinky, které neustále připravovali Kuba Malčík s Barborou Urbánkovou za pultem školního bufetu. Důkazem toho byla nekonečná řada, která se na ně ten den stála.

Kromě toho jste si mohli v prostorách studovny zahrát francouzské scrabbles nebo vyjít o kousek dál na chodbu a nakreslit si komiks - bande dessinée. Vedle stolu s komiksy stojí portrét Mony Lisy namalovaný studentkami ze IV. A. Moně Lise chybí obličej - to proto, abyste se mohli vcítit do její kůže a usmát se na fotografa místo ní. A koho by to snad nelákalo, ten se mohl podílet na stavbě modelu Eiffelovky, která honosně uzavírala výtvarnou sekci Francouzského dne.

Později odpoledne bylo možno si v týmech zahrát pétanque. Byla to zábava, stejně jako vlastně celý Francouzský den. Tímto bych chtěla poděkovat všem, kteří se na jeho přípravě či organizaci podíleli. Přeji nám všem hodně štěstí, ať se opět něco podobného povede zase za rok!

Adriana Rošteková, III. A

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022