Geografická exkurze do Dolního Rakouska

V pátek 11. června 2010 se 43 studentů z III.A a 2.B za doprovodu profesorek Číhalové a Gorodecké vydalo poznávat kulturní a přírodní dědictví vybraných míst Dolního Rakouska.

První zastávka proběhla v Kremži, malebném městečku se zhruba třiceti tisíci obyvateli,  kde nás průvodce provedl po pamětihodnostech - podívali jsme se na městskou bránu, navštívili dva kostely, prošli se historickými postranními uličkami a dostali osobní volno, které mnozí z nás využili k osvěžení v podobě výborné kopečkové zmrzliny – teploty celý den dosahovaly tropických výšin.

kremže kremže

Zřejmě nejzajímavější částí exkurze byla návštěva maissauského Světa ametystů Amethyst Welt. Absolvovali jsme přednášku a projekci na multimediálním plátně (německý výklad byl doprovázen překladem našeho pana průvodce), prohlédli si ametystové žíly v bývalých štolách, měli možnost zhlédnout spoustu zajímavých kamenů.

amethyst welt

Poté jsme do dvojic dostali nástroje na kopání a mohli si „vykutat“ nějaký svůj vlastní fialový kámen. Studenti se do práce pustili s nadšením a úlovky stály za to. Komu se nechtělo kopat, mohl navštívit nádherný Ametystový park a nasávat zde pozitivní energii. Za zmínku stojí i prodejna, kde byly k dostání všelijaké drahé kameny v podobě šperků a obroušených valounů.

amethyst welt

Po ametystovém světě nás autobus zavezl do blízkého Eggenburgu, pěkného městečka s dochovanými starými domy a středověkým opevněním. I zde nám průvodce ukázal zajímavé části města, ale prohlídka byla zkrácena kvůli značenému vedru.

eggenburg

Ačkoliv bylo počasí cestování spíše nepřející, myslíme, že si všichni exkurzi užili – my ji hodnotíme za jednu z nejvydařenějších, které jsme na škole zatím měli.

sepsaly J. Látalová (2.B), B. Kuklová a M. Zeiselová (III.A)

Zpět do sekce

Aktuality

Focení tříd 2010

Na stránkách se můžete podívat na nové fotky tříd.

24.5.2010
Úspěchy studentů

Naši studenti dosáhli vynikajícíh výsledků v krajském kole SOČ.     Více ...

21.5.2010
Poznatky a zážitky z cesty do Anglie

V květnu roku 2010 měli studenti našeho gymnázia možnost navštívit Anglii v rámci studijně-vzdělávacího zájezdu. Více ...

 

21.5.2010
Kurz ekologie v regionu

Studenti druhých ročníků se zúčastnili v průběhu dubna a května kurzů s ekologickou tématikou.

21.5.2010
Projekt bezdrátová škola Jihomoravský kraj

nám umožnila pokrýt školu signálem a připojit se odkudkoliv k internetu

Více informací ...

21.5.2010
Školní rok 2009/10

14.10.2009