Juvenes Translatores

I naše gymnázium se letos stejně jako 21 dalších škol v naší zemi zapojilo do překladatelské soutěže Juvenes Translatores, kterou organizuje Evropská komise. Letos se této soutěže mohli zúčastnit studenti narozeni v roce 1996 a překládali z a do 24 úředních jazyků Evropské unie. Na naší škole se do soutěže zapojili čtyři soutěžící (Blanka Hýžová, Hana Řiháčková, Barbora Varmužová a Damir Solak) a překládali z angličtiny do češtiny a z chorvatštiny do češtiny. Na překlad byla vyhrazena lhůta 2 hodiny. Za každý členský stát bude v únoru vybrán vítěz, který pojde do Bruselu na setkání s evropskou komisařkou pro mnohojazyčnost Androullou Vassiliou. Budeme držet naším studentům palce!Juvenes Translatores

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022