Měsíc bláznovství

Ve středu 20. října 2018 se třída 2.X spolu s paní profesorkou Voráčkovovou zúčastnila workshopu s názvem "Jak se pozná, že už jsem se zbláznil/a".

Akci pořádal Práh jižní Morava, která pomáhá lidem s duševním onemocněním. Workshop se konal v kavárně Café Práh u Vaňkovky a vedli ho psycholožka a peer konzultant - člověk s vlastní zkušeností.
Hlavním smyslem této akce i dalších v rámci tzv. Měsíce bláznovství, který Práh každoročně pořádá, je boření předsudků o lidech s těmito onemocněními.
Diskutovali jsme se hodně o schizofrenii, o tom, jak si lidé, často ovlivněni médiemi, nemocné představují a jací ve skutečnosti jsou. Že lidé s duševními nemocemi můžou při správné léčbě vést běžný život a ničím se neliší od ostatních. A to je právě cílem Prahu.
Eliška Kocourková, 2.X

Eliška Kocourková, 2.X