Natáčení videa pro projekt Hobit

 

Naše škola je zapojena do projektu HOBIT a dvě naše studentky se o víkendu zúčastnily natáčení promo videa právě pro tento projekt.
Po příchodu do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně jsme šly rovnou na natáčení. Poté si nás převzal MUDr. Ondřej Volný, který nám ukázal jednotku intenzivní péče, jak se o takovéto pacienty starají, veškeré přístroje na nejrůznější testy  a ultrazvukové vyšetření tepen a žil. Toto vyšetření jsme si také mohli vyzkoušet. Bylo to opravdu náročné hledat tepny a zároveň obsluhovat přístroj. Byla jsem překvapena, co všechno takový přístroj dovede. Já sama jsem si zkoušela měřit rychlost, objem a hustotu krve v tepnách. Dále jsme se přesunuly opět do konferenční místnosti na kurz první pomoci. Tam jsme si vyzkoušeli resuscitaci a MUDr. Petr Bauer nám zodpověděl naše dotazy. Z celého dne jsem si odnesla jednu velice důležitou informaci. „Špatnou první pomocí člověku neublížíte. Ublížíte mu tím, že nebudete dělat nic.“
Celé odpoledne ve FN Brno se mi velmi líbilo a doufám, že tento projekt uspořádá další podobné události.

projekt HobitNaše škola je zapojena do projektu HOBIT a dvě naše studentky se o víkendu zúčastnily natáčení promo videa právě pro tento projekt.

Po příchodu do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně jsme šly rovnou na natáčení. Poté si nás převzal MUDr. Ondřej Volný, který nám ukázal jednotku intenzivní péče, jak se o takovéto pacienty starají, veškeré přístroje na nejrůznější testy  a ultrazvukové vyšetření tepen a žil. Toto vyšetření jsme si také mohli vyzkoušet. Bylo to opravdu náročné hledat tepny a zároveň obsluhovat přístroj. Byla jsem překvapena, co všechno takový přístroj dovede.

Já sama jsem si zkoušela měřit rychlost, objem a hustotu krve v tepnách. Dále jsme se přesunuly opět do konferenční místnosti na kurz první pomoci. Tam jsme si vyzkoušeli resuscitaci a MUDr. Petr Bauer nám zodpověděl naše dotazy. Z celého dne jsem si odnesla jednu velice důležitou informaci. „Špatnou první pomocí člověku neublížíte. Ublížíte mu tím, že nebudete dělat nic.“

Celé odpoledne ve FN Brno se mi velmi líbilo a doufám, že tento projekt uspořádá další podobné události.

Anna Kučerová, I. A

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022