Návštěva Alliance française

Dne 23.1.2015 jsme celá francouzská polovina I.A a 1.X navštívili takovou malou Francii v Brně. Vydali jsme se do Francouzské aliance.
Hned u vchodu do historické budovy nás zaujaly nápisy na zdech schodiště. Když jsme se dostali do vstupní místnosti, tak nás uvítal Mathis -  asistent z Francie. Ten nás provedl celým patrem patřící Francouzské alianci. Velmi se nám líbila odpočinková místnost, jejíž název nás upoutal takovou hrou se slovy - Aubyvak, kde Au je francouzsky v a byvak -  už asi všichni rozumíme. Zde jsme se rozdělili. Polovina z nás šla na obhlídku aliance samostatně a druhá polovina pokračovala s Mathisem v programu o mediatéce. Poté jsme se vyměnili.
Všichni jsme se v kroužku francouzsky představili a potom nás Mathis seznámil s historií aliance v Brně i ve světě, a to pomocí zábavných her. Nakonec nám nabídnul členství v klubu, díky kterému si můžeme například vypůjčit francouzské knížky, komiksy či filmy na DVD.
Poté jsme se vrátili zpět do školy. Byl to pěkný zážitek a rádi bychom se tam někdy znovu vrátili. Někteří z nás chtějí navštěvovat Francouzkou alianci pravidelně, protože je zde možné chodit do knihovny, využít různých jazykových kurzů, akcí a představení pro veřejnost.

Petr Půček, I.A