Obrovský úspěch dívčího basketbalového týmu Slovaňáku.

Ve dnech 16. a 17. ledna 2019 absolvoval dívčí basketbalový tým Slovaňáku celostátní finále Sportovní ligy středních škol v Karlových Varech.

Už postup mezi 6 nejlepších školních družstev v ČR byl obroským úspěchem, ale děvčata ho ještě "vyšperkovala". V základní skupině bylo potřeba alespoň jednou zvítězit, což se podařilo. Slovaňák nejdříve podlehl gymnáziu z Havířova, ale následně porazil domácí karlovarskou školu. Díky tomu postoupil náš tým do semifinále, v němž se střetnul s vítězkami sukiny B - gymnáziem ze Strakonic. Tento zápas byl celou dobu vyrovnaný a rozhodnutí padlo až 12 vteřin před koncem, když Romana Veselá dala koš s faulem a následný tresný hod proměnila. Právě ten jediný bodík jsme potřebovali k vítězství. Strakonice se ještě pokusily o protiútok, ale slovaňácká obrana byla proti. Palubovku v KV aréně zaplavila oranžová radost a jistota medailového umístění byla neochvějná. Nedělní finále se odehrávalo před kamerami České televize a plnými tribunami diváků z karlovarských škol. I tento zápas byl po celou dobu vyrovnaný, ale na rozdíl od semifinále se štěstí přiklonilo k soupeřkám. Havířovské gymnázium tak porazilo naše gymnázium i ve finálovém zápase a rozhodla jedna smolná minuta, v níž jsme dostali 6 bodů. Význam úspěchu to nikterak nemění. Druhé místo na mistrovství ČR je zázračné a cenné. Dokonalou slovaňáckou stopu turnajem ještě umocnilo zařazení Romany Veselé do all stars turnajové pětky. Pro letošek je dobojováno. Uvidíme, jak si děvčata povedou za rok. Třeba cinkne něco cennějšího.

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022