Postřehy z chemického dne

„Chemický den??“ Takto zněly před návštěvou Chemické fakulty VUT rozporuplné reakce budící se mezi studenty. Nikdo netušil, co si pod tím má představit. Uklidnění se nám však dostavilo hned vzápětí v prostorách budovy při pohledu na vysoké množství jídelních automatů. Třebaže čekající průvodci věřili, že studujeme chemické složení konzumačních výrobků, neotáleli a výraznými hlasy nás vyzvali k následování.

Lokace pro Hollywood

Budova již na první pohled působila moderním dojmem, bylo znát, že správci dbají na celkovou údržbu. Při vstupu do bílých chodeb chvílemi prostředí vyhlíželo jako v nemocnici, když jsme však dosáhli jednoho z mnoha cílů, a to laboratoře jaderných výzkumů, okolí nás překvapilo zcela jinou atmosférou. „Tady by mohli něco natáčet,“ reagoval jeden ze studentů. Dost americkým způsobem zářila i hlavní hala včetně ikonických skříněk pro studenty. Prošli jsme celkem sedm laboratoří, z nichž každá se nacházela v jiné sekci. V přízemí jsme se ze základu seznámili s procesem obnovy kostí u zvířat, jak se chemicky zpracovává potravinářský odpad, nebo v čem spočívá chemoterapie.

Zatímco skupina studentů za doprovodu profesora Vozáka obcházela prostory, profesorka Voráčková zhlédla přednášku o možnostech studia na této fakultě. „Na mě to zapůsobilo velmi kladně,“ komentuje. „Přednáška o středoškolské odborné činnosti byla zajímavá.“

I když prohlídka působila v podstatě jako výčet zdejších laboratoří a co se v nich dá dělat, dojem to v nás nechalo pozitivní, a tak se pomyslný šafrán, ztělesňující kvantum chemických nadšenců, rozkvetl zase o něco víc.

Matěj Škop, 1.A & Borek Doležal, 1.X

Chemická fakulta VUT Brno

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022