Český jazyk

Maturity 2019

V aktuálním školním roce již nemusí platit!

Zde jsou k dispozici informace k maturitním zkouškám v roce 2019.

 

PŘE-STUP – Den poezie 2012

Letos potřetí se na Gymnáziu Slovanské náměstí v Brně odehrála součást celorepublikového festivalu Den poezie. Po předloňském Máchovském putování a loňské Poezii na volné noze znělo téma pro letošní rok PŘE-STUP. Pořadatelé se inspirovali přestupným rokem, my jsme si téma přizpůsobili po svém a nechali návštěvníky přestupovat na pomyslné železnici – a staniček bylo požehnaně: od Brna (Králova Pole) přes Boskovice a Kunštát až do Kocourkova a ještě dál. Celá pouť končila v nádražní restauraci U Zlomené výhybky... ale pojďme si trasu projít alespoň virtuálně.

 

Bílá vrána, bílá noc, bílé není nikdy moc!

Několik studentů naší školy se zúčastnilo literární soutěže pro střední školy, kterou vypsalo hnutí Nesehnutí. Zadání znělo „Bílá vrána, bílá noc, bílé není nikdy moc!“ a studenti si sami zvolili slohové zpracování. V odborné porotě usedla spisovatelka Irena Dousková, šéfredaktor časopisu Echo Latina Lubor Kysučan a socioložka Lenka Šafránková-Pavlíčková.

Poezie na volné noze – Den poezie 2011

Gymnázium Slovanské náměstí bylo v sobotu 3. 12. 2011 otevřené všem příchozím. Říkáte si, odkdy jsou školy otevřené v sobotu? No, minimálně od té doby, co se na Slovaňáku konají akce spojené s festivalem Den poezie. Loni jsme věnovali pozornost zakladateli moderní české poezie, Karlu Hynku Máchovi (více zde), letošní téma znělo „Poezie na volné noze“. Spojili jsme tedy poezii s nejrůznějšími nohami, stopami, šlépějemi, ťápotami, botami a otisky, připravili zajímavé aktivity a čekali, kdo nás navštíví.

Literární víkend 2009 – shrnutí

Ve dnech 4.–6. prosince 2009 proběhl na GSN Literární víkend.

Jak vypadal? Podívejte se sami!


Literární víkend - trailer


V únoru bude na GSN promítán i dokumentární film poskládaný z materiálů natočených na Literárním víkendu. Sledujte školní nástěnky.

Recitační soutěž

Školní kolo v recitační soutěži

-

výsledky

 

1. místo

Barbora Vostrejžová, VI.A

 

2. místo

Jana Chmelíčková, 3.A

 

3. místo

Tomáš Procházka, 2.X

   

 

Čestné uznání:

 

Zuzana Svobodová, I.A

 

Všem zúčastněným děkujeme, vítězům gratulujeme a těšíme se, že budou školu reprezentovat v brněnském kole Wolkerova Prostějova.

GSN a divadlo

GSN pro studenty pravidelně organizuje výpravy za kulturou. Častým cílem jsou brněnská divadla. Účast je různá, záleží samozřejmě i na atraktivnosti představení, většinou se počet kulturně aktivních studentů pohybuje mezi dvaceti a sedmdesáti. O divadlech jsou studenti pravidelně informováni prostřednictvím „češtinářské“ nástěnky v přízemí, kromě toho jsou jim jednotlivá představení doporučována vyučujícími (nejen) českého jazyka a literatury. Pro letošní rok je charakteristické střídání žánrů – opera, opereta, činohra, balet, vyzkoušeli jsme si vše.

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022