Bílá vrána, bílá noc, bílé není nikdy moc!

Několik studentů naší školy se zúčastnilo literární soutěže pro střední školy, kterou vypsalo hnutí Nesehnutí. Zadání znělo „Bílá vrána, bílá noc, bílé není nikdy moc!“ a studenti si sami zvolili slohové zpracování. V odborné porotě usedla spisovatelka Irena Dousková, šéfredaktor časopisu Echo Latina Lubor Kysučan a socioložka Lenka Šafránková-Pavlíčková.

Všichni registrovaní soutěžící byli pozváni 12.12. 2012 na slavnostní vyhlášení vítězů do Domu umění na Malinovského náměstí. Zde v aule byly přečteny posudky poroty a představeny práce vítězů, kteří měli možnost své příspěvky přečíst.

K velké radosti uspěli také naši studenti, a to hned tři. Vítězem soutěže, do níž se přihlásilo na 30 studentů, se stal Tomáš Novohradský ze třídy 3.A a další dvě naše studentky získaly zvláštní cenu poroty. Eliška Čukanová, také z 3.A, obdržela cenu za svou báseň „Rumělka“ a Lucie Tomaňová ze IV.A za svou povídku „Vejce, nebo slepice“. Nejvýše oceněnou práci Tomáše Novohradského s názvem „Pohádka na barevným papíře“ a také obě další oceněné práce si můžete přečíst na školních webových stránkách. Všem účastníkům soutěže patří velké díky a velká gratulace vítězům.

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
Virtuální prohlídka školy

Zveme Vás na virtuální prohlídku naší školy.

4.11.2014
Ekatalog
Gymnázium Brno, Slovanské náměstí, příspěvková organizace - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz
30.3.2016
Projekt bezdrátová škola Jihomoravský kraj

nám umožnila pokrýt školu signálem a připojit se odkudkoliv k internetu

Více informací ...

30.3.2016
Ambasodoři MU

Jsme zapojeni do projektu Ambasadoři Masarykovy univerzity.

ambasadoři

Masarykova univerzita

19.5.2014