GSN a divadlo

GSN pro studenty pravidelně organizuje výpravy za kulturou. Častým cílem jsou brněnská divadla. Účast je různá, záleží samozřejmě i na atraktivnosti představení, většinou se počet kulturně aktivních studentů pohybuje mezi dvaceti a sedmdesáti. O divadlech jsou studenti pravidelně informováni prostřednictvím „češtinářské“ nástěnky v přízemí, kromě toho jsou jim jednotlivá představení doporučována vyučujícími (nejen) českého jazyka a literatury. Pro letošní rok je charakteristické střídání žánrů – opera, opereta, činohra, balet, vyzkoušeli jsme si vše.

 

Dne 18. listopadu 2008 se konala výprava první. Porobený židovský národ byl jako už po tolikáté poněkud pohádkově vysvobozen z otroctví – ano, zde šlo o Verdiho operu Nabucco. V prosinci jsme pokračovali stejným směrem, opět Verdi, tentokrát s neméně slavnou operou La Traviata na motivy románu Dáma s kaméliemi Alexandra Dumase ml. V lednu přišel čas na činohru. Není snad většího klasika žánru nad Shakespeara. Na jeho Veselé paničky windsorské si stále ještě můžete zajít do Mahenova divadla. Nestřídali jsme jenom žánry, ale i divadla.

Dalším cílem byla 22. ledna opereta Mam’zelle Nitouche v Městském divadle Brno. Dne 4. února 2009 všechny zúčastněné zajisté zaujal tragický příběh otroka – stejně jako Arama Chačaturjana, který, inspirován právě Spartakovými osudy, napsal hudbu a pojmenoval balet jednoduše – Spartakus. Mluvíme-li o názvech inscenací, za poněkud zvláštní lze považovat Equus Petera Schaffera. Jde o „příběh o tajemném bohu koní, nemocných životech a o duších hledajících něhu“, jak se píše v anotaci na stránkách Městského divadla Brno. V době jarních prázdnin užívala většina studentů kýženého volna. A někteří využili volno právě pro návštěvu divadla – komedie Ideální manžel Oscara Wildea ukazuje autorův humor v nejklasičtější podobě.

Co se týče budoucích plánů, jde zatím o další velké klasiky žánrů. Nejdříve 23. března Goldoniho Poprask na laguně, 4. dubna pak balet Labutí jezero ruského skladatele Petra Iljiče Čajkovského.

 

 

Mahenovo divadlo v Brně

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
Virtuální prohlídka školy

Zveme Vás na virtuální prohlídku naší školy.

4.11.2014
Ekatalog
Gymnázium Brno, Slovanské náměstí, příspěvková organizace - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz
30.3.2016
Projekt bezdrátová škola Jihomoravský kraj

nám umožnila pokrýt školu signálem a připojit se odkudkoliv k internetu

Více informací ...

30.3.2016
Ambasodoři MU

Jsme zapojeni do projektu Ambasadoři Masarykovy univerzity.

ambasadoři

Masarykova univerzita

19.5.2014