Jazykově poznávací pobyt v jižní Anglii

Jazykově poznávací pobyt v jižní Anglii

25. 4. – 2. 5. 2014

 

Na přelomu května a dubna roku 2014 měli studenti našeho gymnázia možnost zúčastnit se jazykově poznávacího pobytu v jižní Anglii s jednodenní návštěvou Londýna a belgického města Bruggy. Na cestu za poznáním a dobrodružstvím vyrazilo celkem 51 studentů a dvě členky pedagogického sboru (Magdalena Šedrlová a Radoslava Vysloužilová).

Po dlouhém nočním přejezdu přes Německo jsme si naši cestu do Anglie ozvláštnili celodenním pobytem ve městě Bruggy na severu Belgie. Projeli jsme se lodí po soustavě kanálů a navštívili muzea tradičních belgických specialit – hranolků a čokolády. Po noclehu ve Francii jsme se trajektem vydali směrem k doverským útesům.

První den v Anglii jsme si prohlédli megalitickou stavbu Stonehenge a majestátní hrad Corfe Castle, odkud jsme již zamířili na ubytování v Plymouthu v hrabství Devon. Druhý den jsme podnikli celodenní výlet do sousedního hrabství Cornwall, během něhož jsme navštívili hrad St. Michael’s Mount (Angličané jej označují jako svůj Mont Saint-Michel), antické divadlo Minack Theatre vytesané do skály a nejzápadnější bod pevninské Anglie – Land’s End. V dalších dnech jsme se vydali ve stopách legendárního krále Artuše – vystoupali jsme až na vrchol hradu Tintagel Castle, kde se Artuš údajně narodil. Při návratu do Plymouthu jsme se krátce zastavili na Dartmoorských blatech, kam Sir Arthur Conan Doyle umístil děj románu Pes baskervillský. V nevlídném počasí vypadaly ponuré mokřiny a vřesoviště opravdu strašidelně, ale podařilo se nám zahlédnout divoce žijící poníky. V Plymouthu jsme si prohlédli akvárium a prošli se centem města. S Plymouthem jsme se další den rozloučili a vyrazili do města Glastonbury v hrabství Somerset, kde jsme navázali na sledování artušovské legendy – ruiny glastoburského opatství jsou podle legendy místem, kde byli Artuš s manželkou Guineverou pohřbeni. Odpoledne jsme se prohlédli raněgotickou katedrálu ve Wellsu a krátce se zastavili v lázeňském městě Bath. Poté náš čekala dlouhá cesta do Londýna. Kvůli silnému dešti jsme se po londýnských pamětihodnostech prošli jen krátce, ale alespoň zbyl čas na nákupy. Z Londýna jsme pluli po Temži do Greenwiche, kde jsme náš pobyt v Anglii ukončili. Zbývala jen dlouhá cesta domů.

 

Během tří dnů v Plymouthu a jednoho dne v Londýně byli studenti po skupinkách ubytováni v hostitelských rodinách. Studentům se náš program líbil, seznámili se s oblastí jižní Anglie, její kulturou a bohatou historií a taktéž si procvičili svoji angličtinu.

 

Doufáme, že v roce 2015 bude naše putování Britskými ostrovy pokračovat a těšíme se na nové zážitky.

Bruggy
Stonehenge
Corfe Castle
Cornwall
Minack Theatre
Cornwall
Dartmoorská blata
Glastonbury
katedrála ve Wellsu

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022