Fyzikální týden

Ve dnech 14. – 18. 6. 2009 se v Praze konal již jedenáctý Fyzikální týden pořádaný FJFI ČVUT. (pozn. pro nezasvěcené: FJFI je Fakulta jaderného a fyzikálního inženýrství, zkratku ČVUT jistě není třeba vysvětlovat).

Z našeho gymnázia jsme se díky doporučení paní profesorky Kopecké této akce zúčastnili tři: Iveta Beranová, Kristýna Zemková a Ondřej Hujňák.

Jednalo se o týden plný jak jinak než fyziky, kde jsme si mohli na fyziku opravdu sáhnout vlastníma rukama, vyslechli jsme spoustu zajímavých přednášek a také nahlédli pod pokličku vědeckého „bádání“. Celý týden jsme se seznamovali s konkrétním předem daným tématem, zpracovali příspěvek do sborníku
a v závěru akce nechyběla ani pořádná minikonference, na které jsme prezentovali výsledky našeho týdenního snažení před ostatními účastníky. V průběhu týdne jsme také měli možnost navštívit v rámci exkurzí různá vědecká pracoviště, jako například Školní reaktor VR-1 Vrabec, Prague Asterix Laser System či Tokamak COMPASS.

Celý týden uběhl velmi rychle, ani se nám nechtělo věřit, že je čas odjet domů. Vždyť teprve teď jsme se začínali dostávat k „jádru“  - věci i elektrárny. J
Prostě to bylo jedním slovem super! Proto bychom chtěli touto cestou poděkovat ještě jednou našim fyzikářům, prof. Kopecké a prof. Pindryčové, za doporučení na tuto akci, ředitelství za finanční podporu
a hlavně pořadatelům!

Zde jsou k nahlédnutí abstrakty prací, které naši studenti na fyzikálním týdnu zpracovávali:

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
Virtuální prohlídka školy

Zveme Vás na virtuální prohlídku naší školy.

4.11.2014
Ekatalog
Gymnázium Brno, Slovanské náměstí, příspěvková organizace - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz
30.3.2016
Projekt bezdrátová škola Jihomoravský kraj

nám umožnila pokrýt školu signálem a připojit se odkudkoliv k internetu

Více informací ...

30.3.2016
Ambasodoři MU

Jsme zapojeni do projektu Ambasadoři Masarykovy univerzity.

ambasadoři

Masarykova univerzita

19.5.2014