Výlet za tokamakem

Dne 2.02.2012 jsme se se svou třídou V.A vydali na poznávací výlet do města věží, do Prahy. Sraz se uskutečnil na Hlavním nádraží v brzkých ranních hodinách za doprovodu mrazivého počasí a ponuré nálady. S vycházejícím sluncem a přibývajícími kilometry nám však rostly úsměvy na tvářích. Po příjezdu do hlavního města jsme se metrem přesunuli na ČVUT FJFI, kde se nachází druhý nejmenší tokamak světa. Zde jsme shlédli prezentaci o fúzích a plazmě, kterou nám přednesla slečna Edita Broumová. Následně jsme byli rozděleni do tří skupin a po dvacetiminutových intervalech jsme se všichni u tokamaku vystřídali. Prohlídka tokamaku, přezdívaného Golem, rovněž s krátkou přednáškou byla ukončena dramatickým závěrem, kdy jsme po jeho spuštění museli hbitým tempem opustit místnost. Krátce po poledni jsme se vydali do pražských ulic a o obědové pauze jsme se posilnili a nabrali síly na výstup k Pražskému hradu. Na hradě se konala výstava Poklady moskevského Kremlu, která nás ale poněkud zklamala svými expozicemi a nepříjemným personálem. Exkurze se chýlila ke konci a tak jsme se pomalu, ale jistě přesunuli na nádraží. Kolem osmé hodiny večer jsme dorazili zpátky do Brna a plní dojmů a pojmů ulehli do postelí. 

Vypracovaly: K. Hanáková, K. Kovalčuk, K. Žáková, V. Vostrejžová
V. A

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
Virtuální prohlídka školy

Zveme Vás na virtuální prohlídku naší školy.

4.11.2014
Ekatalog
Gymnázium Brno, Slovanské náměstí, příspěvková organizace - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz
30.3.2016
Projekt bezdrátová škola Jihomoravský kraj

nám umožnila pokrýt školu signálem a připojit se odkudkoliv k internetu

Více informací ...

30.3.2016
Ambasodoři MU

Jsme zapojeni do projektu Ambasadoři Masarykovy univerzity.

ambasadoři

Masarykova univerzita

19.5.2014