Sport

Dva dny plné florbalu

Po několika setkáních ve školní tělocvičně nadešel den D a my se tak pod pedagogickým dozorem paní profesorky Marie Baltusové a ve složení Klára Blechová, Lucie Landaufová, Kamila Rohánková, Nikol Richterová, Kristýna Beranová, Tereza a Kristýna Dvořáčkovy, Nikola Kovářová, Nina Adamcová, Gabriela Ďurišová a Markéta Marková (gólmanka) vydaly na Gymnázium tř. kpt. Jaroše, kde nás čekala první tři utkání, a to utkání základní skupiny. Každé utkání trvalo 2x6minut, a tak jsme se do něj mohly vrhnout naplno.

První zápas proti SŠ Sokolské probíhal hladce. Protože jsme našim soupeřkám nedovolily příliš hrát, zvítězily jsme 3:0. Ve druhém klání proti Gymnáziu Vídeňská se přece jen Markéta musela ohlédnout za svá záda, ale naštěstí jen jednou. Naopak síťka na opačné straně hřiště se rozechvěla dvakrát a my tak vyhrály i druhý zápas, a to 2:1. Poslední utkání základní skupiny bylo rozhodující. Nastoupily jsme proti týmu SŠ Zoubkova. Jelikož se jedná o školu se zaměřením i na fyzické aktivity, měly jsme ze soupeřek trochu respekt, ale jak se někdy říká: ,,Na velikosti nezáleží.“ Což se potvrdilo. Zápas byl vyrovnaný a stejně tak i skóre. Bohužel jsme tentokrát na vavříny nedosáhly a ukořistily pouze bod za remízu 2:2. Nicméně i se dvěma vítězstvími a jednou remízou jsme zaslouženě postoupily do finále městského kola.

Již před páteční osmou hodinou ranní jsme se sešly tentokrát na Gymnáziu Křenová, abychom se ve třech zápasech proti třem vítězům základních skupin pokusily probojovat do krajského kola. Tentokrát již každý zápas trval 2x10 minut.  Prvním soupeřem byla SŠ Spoje. V tomto duelu padlo celkem devět gólu, jak se ve florbale sluší a patří. Bohužel jen třetina z nich skončila v brance protihráček. Nedokázaly jsme odpovědět na jejich rychlou a důraznou hru a zápas tedy skončil naší prohrou 3:6. Po jednozápasové pauze jsme zabojovaly o vítězství s týmem z Gymnázia Jarošová a byly jsme úspěšné. Po dvaceti minutách bylo skóre zápasu 2:1. Na soupeřky z OA Kotlářská jsme už bohužel nestačily a Markéta musela lovit míček zpoza brankové čáry hned třikrát. My se dokázaly prosadit jen jednou a snížit pouze na 1:3.

V konečném pořadí jsme skončily na čtvrtém místě, ale jen o skóre, protože i SŠ Spoje a Gymnázium tř. kpt. Jaroše měly v konečném sčítání stejný počet bodů a rozhodovalo  tedy skóre, počet vstřelených a inkasovaných gólů. V krajském kole tedy město Brno zastoupí OA Kotlářská. My ale přesto nemusíme věšet hlavu, protože jsme předvedly slušný výkon, nasbíraly zkušenosti na příští ročník a hlavně si dobře zahrály.

Závěrem bych chtěla poděkovat celému týmu za velkou snahu a odvahu a taky paní profesorce Baltusové, která nás doprovázela a podpořila, a to nejen čokoládami.

Gabriela Ďurišová

PS: Bylo mi potěšením být s tak báječným týmem, který si získal uznání a sympatie i v řadách soupeřek. Snad se mi podařilo zachytit na oplátku alespoň trošku, prostřednictvím několika vybraných fotozáběrů, tu úžasnou sportovní atmosféru...