Geografické exkurze 2.A

Ve čtvrtek 29. 3. 2012 se studenti 2.A a III.A vydali za poznáním na česko-slovenskou hranici.

První zastávkou bylo město Skalica. Zde k nám promluvila slovenská historie v podobě rotundy sv. Jiří z počátku 13. století, františkánský kostel Panny Marie Sedmibolestné, farní kostel sv. Michaela a dalších historických památek. Při procházce městem jsme také obdivovali secesní domy architekta Dušana Jurkoviče. Tím jsme se již loučili s našimi slovenskými sousedy a zamířili do naší české obce Petrov. Tady jsme měli vzhledem k věku pouze prohlídku areálu vinných sklípků Petrov – Plže. Dále jsme se přesunuli do Strážnice, proslulé folklorními tradicemi. Osobní volno, které následovalo, většina z nás využila pro posilnění před sedmikilometrovou procházkou po Bílých Karpatech.

Ve Veselí nad Moravou jsme vyzvedli dva pány ze správy CHKO Bílé Karpaty, kteří připravili zajímavý program, který začínal v Boršicích u Blatnice. O této vesnici se s námi podělili o spoustu informací z historie a krajinných typech, ve kterých jsme se pohybovali. Trasa poučného a zároveň zábavného programu končila ve vesnici Horní Němčí, kde na nás čekal autobus.

Poslední zastávkou byly Luhačovice. Cestou začalo pršet, a proto jsme pobyt v lázeňském městě zkrátili. Přesto jsme měli možnost zhlédnout kolonádu, postavenou v secesním lidovém stylu, který je typický pro již dříve zmiňovaného architekta Dušana Jurkoviče. Na rozloučenou s celým výletem si někteří z nás připili Vincentkou a plni zážitků jsme vyrazili směrem k domovu.

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
Virtuální prohlídka školy

Zveme Vás na virtuální prohlídku naší školy.

4.11.2014
Ekatalog
Gymnázium Brno, Slovanské náměstí, příspěvková organizace - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz
30.3.2016
Projekt bezdrátová škola Jihomoravský kraj

nám umožnila pokrýt školu signálem a připojit se odkudkoliv k internetu

Více informací ...

30.3.2016
Ambasodoři MU

Jsme zapojeni do projektu Ambasadoři Masarykovy univerzity.

ambasadoři

Masarykova univerzita

19.5.2014