Historicko-geografická exkurze do Dolního Rakouska

Téma: Zpráva z historicko-geografické exkurze do údolí Wachau (velké skupiny)

 

Třída: 2.C, 2.B

Datum: 15.6.2009

 

  Dne 12.6.2009 se konala exkurze do Dolního Rakouska. Jeli jsme přes hraniční přechod Hatě u Znojma, město Rez, které je známé (jako celé Dolní Rakousko) produkcí vína a i podél naší cesty jsme si toho mohli všimnout, jelikož zde bylo nespočitatelně vinných sklípků a vinic (i terasovitá políčka) a dalo by se říct, že téměř každá rodina v tomto kraji má svoji vinici i vinný sklípek. Dále jsme pokračovali ve směru na Krems. Po cestě jsme mohli v dálce zahlédnout Alpy, jelikož byla dobrá viditelnost. Cílové místo bylo údolí Wachau. Na  programu byla túra dlouhá asi 4 km. Tato akce, která se šla podél říčky Ysper v pohoří Ostrong, trvala kolem dvou hodin, po čemž byla v plánu prohlídka nedalekého městečka Dürnstein, kde jsme měli rozchod. Údolí Wachau je známé hlavně pro své přírodní scenérie a roku 2000 bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

 

  Jelikož vyšlo pěkné počasí, byla dle našeho názoru exkurze velmi povedená. Moc se nám líbila místa, kterými jsme projížděli a také průběžné poznámky pana průvodce, díky kterým jsme měli přehled o městech a tamních památkách. Ocenili jsme, že nás nikdo nezahlcoval zbytečným kvantem informací, a přesto bylo opravdu vystiženo to nejpodstatnější.

Dále jsme ocenili, že naplánovaná túra nebyla nijak náročná a  byla vybrána na opravdu nádherném místě.

  Co bychom ale hodnotili záporně je, že jsme postrádali prohlídku nějaké památky.

 

   V Rakousku se nám velmi líbilo, jelikož je to země s malebnými městečky a téměř neporušenou přírodou, kterou se její obyvatelé snaží zatěžovat co nejméně a je jen škoda, že se takovéto výlety neorganizují na více dnů.

 

Vypracovali: Michal Bejček, Helena Geržová, Zuzana Kubecová, Jan Smečka, Václav Šimek

 

 říčka Ysper v pohoří Ostrongříčka Ysper v pohoří Ostrong

 

 říčka Ysper v pohoří Ostrong

 

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022