Program SoVA

V letošním roce byli studenti naší školy zapojeni do programu SoVA, neboli “Soutěž studentských výzkumných projektů Akademie ICRC”. Akademie ICRC je vzdělávací program zaměřený na spolupráci se studenty v oblasti klinického výzkumu. Cílem bylo především navázání komunikace se zahraničními mentory, a tím si zdokonalit svoji znalost angličtiny. V neposlední řadě si vyzkoušet, co všechno obnáší práce na vlastním výzkumném projektu. Andrej Orban (I.A) a Tereza Třetinová (4.A) po celý rok spolupracovali na projektu o dopadu konzumace alkoholu a kouření na studijní výsledky - “Substance Abuse in High school students. Effects on School Performance.” Na našem gymnáziu rozdali a poté vyhodnotili přes 500 dotazníků. Svoje výsledky odprezentovali v angličtině na záverečné soutěži, kde získali ocenění za nejužitečnější výzkum pro širokou veřejnost. Porotou jim byli mentoři, většinou studenti přírodních věd, z USA.

“Zapojením do lékařského výzkumu změníš život, nejen ten svůj.”

Tereza Třetinová, 4.A

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022