Projekt Pestrý svět

Ve středu 20. 11. se několik studentů naší školy zúčastnilo projektu Pestrý svět na ZŠ Horácké náměstí, kde pro malé skupinky dětí připravili prezentaci o své zemi, odkud pocházejí nebo kde nějaký čas žili. Já jsem čtyřem skupinkám prezentoval o Bosně a Hercegovině. Zmínil jsem základní informace o zemi, místní kuchyni, historii nebo o filmovém festivalu v Sarajevu. Prezentace byly přednášeny v angličtině nebo němčině. Všem zúčastněným se projekt se ZŠ Horácké náměstí velmi líbil a hodnotíme ho jako zdařilý. Poděkování také patří prof. Prchalové a K. Vonáškové ze IV. A za ochotnou pomoc při organizaci.

Damir Solak, IV. A

Studenti, kteří se zúčastnili projektu: Tereza Blatná, Edie Kheir a Matěj Zemjan ze 3. X, Michidmaa Unurbat a Truong Thuy Ngoc ze 3. A, Le Hong Quan a Damir Solak ze IV. A, Linda Do Thi a Guadalupe Escobar Santander z 1. X a Michaela Padrtová a Andrew Harper z I. A.

Patří jim všem velké poděkování a uznání, protože není vůbec jednoduché připravit prezentaci v angličtině nebo němčině na 45 minut a předstoupit s ní před skupinu cizích žáků prvního i druhého stupně základní školy. Všichni se tohoto nelehkého úkolu zhostili na výbornou a sklidili zasloužený obdiv nejen od žáků, ale i učitelů. Díky za vzornou reprezentaci školy.

prof. Jana Prchalová