Brno v Ickingu, Icking v Brně

Vždy, když nastoupí do prvních ročníků noví studenti, kteří si vybrali jako další cizí jazyk němčinu, ptají se, jestli budou mít během studia možnost vyjet do některé německy mluvící země.

Vězte tedy, že taková možnost tu je: Icking v Brně a Brno v Ickingu. Tak pracovně říkáme společným výměnám s německým gymnáziem, které probíhají pravidelně už od roku 1991. V červnu vyjíždí 15-20 studentů na jedenáct dnů do bavorského Ickingu, kde na ně čeká atraktivní program: prohlídka Mnichova, památníku v Dachau, známého zámku Neuschwanstein, cyklistický výlet, pěší túra v Alpách nebo koupání v akvaparku. Samozřejmě se nabízí možnost podívat se do vyučování, prohlédnout si školu a srovnat ji s tou naší.

Návštěvu nám němečtí partneři oplácejí v září a samozřejmě děláme vše pro to, aby i náš „brněnský“ program byl zajímavý. Úloha hostitele je náročná, ale možnost komunikovat delší dobu v cizím jazyce, všeobecná spokojenost a to, že některé nově vzniklé kontakty přetrvávají do budoucna, za to stojí.

Podívejte se na fotografie z naší poslední výměny.