Brno v Ickingu, Icking v Brně

Vždy, když nastoupí do prvních ročníků noví studenti, kteří si vybrali jako další cizí jazyk němčinu, ptají se, jestli budou mít během studia možnost vyjet do některé německy mluvící země.

Vězte tedy, že taková možnost tu je: Icking v Brně a Brno v Ickingu. Tak pracovně říkáme společným výměnám s německým gymnáziem, které probíhají pravidelně už od roku 1991. V červnu vyjíždí 15-20 studentů na jedenáct dnů do bavorského Ickingu, kde na ně čeká atraktivní program: prohlídka Mnichova, památníku v Dachau, známého zámku Neuschwanstein, cyklistický výlet, pěší túra v Alpách nebo koupání v akvaparku. Samozřejmě se nabízí možnost podívat se do vyučování, prohlédnout si školu a srovnat ji s tou naší.

Návštěvu nám němečtí partneři oplácejí v září a samozřejmě děláme vše pro to, aby i náš „brněnský“ program byl zajímavý. Úloha hostitele je náročná, ale možnost komunikovat delší dobu v cizím jazyce, všeobecná spokojenost a to, že některé nově vzniklé kontakty přetrvávají do budoucna, za to stojí.

Podívejte se na fotografie z naší poslední výměny.

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022