Projekt Comenius znovu ožil

Zatímco podstatná většina studentů naší školy se po dlouhých dvouměsíčních prázdninách teprve ,,rozkoukává“ ve školních lavicích, ti, kdo se účastní projektu Comenius, již mají pěkně napilno. Po vydařené konferenci ve studeném Dánsku i horké španělské Córdobě přichází opravdu těžký úkol: Česká republika, přesněji řečeno naše Gymnázium Slovanské náměstí, přebírá pomyslnou štafetu v pořádání tohoto projektu. Co to pro nás znamená? Především šest týdnů usilovné práce, kterou si ale chceme pořádně užít!

Celkem proběhly již čtyři schůzky. Ovšem ne všechny byly spojeny právě s prací. Studenti, kteří se na jaře podívali do vzdáleného Španělska, přišli 4. října 2010 brzy ráno seznámit ostatní se zážitky, které prožili v této nádherné zemi plné slunce, tradic i dobrého jídla. Hlavně pro ty, kteří nás příští rok budou reprezentovat na poslední konferenci tohoto projektu v Anglii, to bylo velmi užitečné a snad i motivační setkání. Tuto neobvyklou ranní snídani jsme si opravdu užili.

Teď ovšem zpět do Brna. Již desátého listopadu přijede všech třicet studentů z Dánska, Španělska i Anglie a naše škola musí znovu ukázat, jak vypadá projekt Comenius po česku! A na co se můžou zahraniční studenti těšit? Sledujte internet a vše se dozvíte!

 

Dne 5.10. 2010 zapsala Anna Holyszewská z 3.A

 

To bude snídaně!
nakrojeno...
Dobrou chuť!
Něco z prezentace...
Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
Virtuální prohlídka školy

Zveme Vás na virtuální prohlídku naší školy.

4.11.2014
Ekatalog
Gymnázium Brno, Slovanské náměstí, příspěvková organizace - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz
30.3.2016
Projekt bezdrátová škola Jihomoravský kraj

nám umožnila pokrýt školu signálem a připojit se odkudkoliv k internetu

Více informací ...

30.3.2016
Ambasodoři MU

Jsme zapojeni do projektu Ambasadoři Masarykovy univerzity.

ambasadoři

Masarykova univerzita

19.5.2014