Pedagogové z Prince Henry's Grammar School působili na našem gymnáziu

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

 

Naše gymnázium navštívili ve dnech 16. – 18. února 2012 dva učitelé z Prince Henry´s Grammar school a to v rámci klíčové aktivity „Workshop se zahraničním lektorem“  projektu OPVK ESF „Anglické gymnázium Brno“. Během těchto dnů absolvovali bohatou škálu aktivit na našem gymnáziu. Vedoucí předmětu historie Kate Wilson a učitel tělesné výchovy Daniel Lowe seznámili v  rámci vlastního workshopu naše učitele s jejich gymnáziem, které se nachází nedaleko města Leeds a blíže představili oddělení historie a oddělení tělesné výchovy a sportů. Kromě toho také vyučovali své předměty, a to především ve třídách s výukou některých předmětů v anglickém jazyce. Působili také jako poradci, a proto konzultovali s našimi učiteli výuku v anglickém jazyce. Angličtí učitelé hodnotili velmi kladně možnost návštěvy naší školy i Brna a vyjádřili uznání našim učitelům a studentům, především jejich úrovni angličtiny a akademické úrovni. Po třídenní návštěvě našeho gymnázia s nimi odcestovala na jejich školu Mgr. Lenka Šálková učitelka IVT a matematiky v rámci týdenní pracovní stáže (klíčové aktivity“ projektu OPVK ESF „Anglické gymnázium Brno“).

 

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022