Projekt Unesco 2011

Stalo se už tradicí, že se každým rokem v březnu setkávají studenti naší školy a našich družebních gymnázií ve Vídni, Pécsi a Nitře při mezinárodních projektech, které organizuje a finančně podporuje UNESCO Arbeitsgemeinschaft Wien.

Letošní ročník byl pro nás obzvláště důležitý a náročný – hlavní organizace totiž spočívala na naší škole, která se stala hostitelkou šedesáti zahraničních studentů, učitelů a zástupců UNESCO.

Témata pro jednotlivé ročníky vyhlašuje UNESCO, v Brně byla hlavním tématem biodiverzita. Do čtyř mezinárodních workshopů přivezli účastníci své odborné práce, navštívili Mendelovo museum, botanickou i zoologickou zahradu a ve škole připravovali příspěvky na společnou závěrečnou prezentaci. Ta se konala v zasedací místnosti Odboru školství KÚ JMK a v aule našeho gymnázia. Ještě předtím jsme stihli u školy společně zasadit „Strom UNESCO“, který se zatím má čile k světu.

Setkání při projektech ale není jen práce. Hosty čekaly další akce: úvodní vystoupení našich žáků, v němž se střídaly hudba, zpěv, tanec i step, dále představení v Janáčkově divadle a prohlídka Brna.

V březnu 2012 se koná další ročník projektu pod názvem Generationen im Dialog a hostitelem bude gymnázium ve Vídni. Na ty z vás, kteří jste se do příštího projektu přihlásili, čekají přípravné práce a ve Vídni noví přátelé, nové zkušenosti a určitě spousta zajímavých zážitků.

Zde si můžete prohlédnout prezentaci z této akce: