Projekt Unesco 2011

Stalo se už tradicí, že se každým rokem v březnu setkávají studenti naší školy a našich družebních gymnázií ve Vídni, Pécsi a Nitře při mezinárodních projektech, které organizuje a finančně podporuje UNESCO Arbeitsgemeinschaft Wien.

Letošní ročník byl pro nás obzvláště důležitý a náročný – hlavní organizace totiž spočívala na naší škole, která se stala hostitelkou šedesáti zahraničních studentů, učitelů a zástupců UNESCO.

Témata pro jednotlivé ročníky vyhlašuje UNESCO, v Brně byla hlavním tématem biodiverzita. Do čtyř mezinárodních workshopů přivezli účastníci své odborné práce, navštívili Mendelovo museum, botanickou i zoologickou zahradu a ve škole připravovali příspěvky na společnou závěrečnou prezentaci. Ta se konala v zasedací místnosti Odboru školství KÚ JMK a v aule našeho gymnázia. Ještě předtím jsme stihli u školy společně zasadit „Strom UNESCO“, který se zatím má čile k světu.

Setkání při projektech ale není jen práce. Hosty čekaly další akce: úvodní vystoupení našich žáků, v němž se střídaly hudba, zpěv, tanec i step, dále představení v Janáčkově divadle a prohlídka Brna.

V březnu 2012 se koná další ročník projektu pod názvem Generationen im Dialog a hostitelem bude gymnázium ve Vídni. Na ty z vás, kteří jste se do příštího projektu přihlásili, čekají přípravné práce a ve Vídni noví přátelé, nové zkušenosti a určitě spousta zajímavých zážitků.

Zde si můžete prohlédnout prezentaci z této akce:

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022