Stáž v Lycée L´Oustal, Francie

Ve dnech 16. do 18. ledna 2012 jsem byla vyslána na stáž do francouzského města  Villeneuve sur Lot, kde jsem se zúčastnila výuky v  Lycée L´Oustal. Tato střední škola je školou odbornou, připravuje středoškolské studenty na zaměstnání ve státní správě (sociální služby a ekonomika), ale její absolventi mohou studovat i universitní směry. Z jazyků se zaměřuje především na výuku angličtiny a španělštiny, které mají všichni studenti ve všech ročnících. Z mých předmětů se zde vyučuje ve všech ročnících chemie, biologie člověka je součástí předmětů péče o nemocné. Kromě toho, že jsem se zúčastnila vyučování těchto předmětů, podívala jsem se také do hodin cizích jazyků a geografie, ve kterých proběhla diskuse o České republice v angličtině. Součástí mé návštěvy bylo i úspěšné jednání ohledně možnosti nového projektu Comenius na téma Všichni jsme jiní a všichni jsme stejní.

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
Virtuální prohlídka školy

Zveme Vás na virtuální prohlídku naší školy.

4.11.2014
Ekatalog
Gymnázium Brno, Slovanské náměstí, příspěvková organizace - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz
30.3.2016
Projekt bezdrátová škola Jihomoravský kraj

nám umožnila pokrýt školu signálem a připojit se odkudkoliv k internetu

Více informací ...

30.3.2016
Ambasodoři MU

Jsme zapojeni do projektu Ambasadoři Masarykovy univerzity.

ambasadoři

Masarykova univerzita

19.5.2014