Stáž v Lycée L´Oustal, Francie

Ve dnech 16. do 18. ledna 2012 jsem byla vyslána na stáž do francouzského města  Villeneuve sur Lot, kde jsem se zúčastnila výuky v  Lycée L´Oustal. Tato střední škola je školou odbornou, připravuje středoškolské studenty na zaměstnání ve státní správě (sociální služby a ekonomika), ale její absolventi mohou studovat i universitní směry. Z jazyků se zaměřuje především na výuku angličtiny a španělštiny, které mají všichni studenti ve všech ročnících. Z mých předmětů se zde vyučuje ve všech ročnících chemie, biologie člověka je součástí předmětů péče o nemocné. Kromě toho, že jsem se zúčastnila vyučování těchto předmětů, podívala jsem se také do hodin cizích jazyků a geografie, ve kterých proběhla diskuse o České republice v angličtině. Součástí mé návštěvy bylo i úspěšné jednání ohledně možnosti nového projektu Comenius na téma Všichni jsme jiní a všichni jsme stejní.