Stáž v Lycée L´Oustal, Francie

Ve dnech 16. do 18. ledna 2012 jsem byla vyslána na stáž do francouzského města  Villeneuve sur Lot, kde jsem se zúčastnila výuky v  Lycée L´Oustal. Tato střední škola je školou odbornou, připravuje středoškolské studenty na zaměstnání ve státní správě (sociální služby a ekonomika), ale její absolventi mohou studovat i universitní směry. Z jazyků se zaměřuje především na výuku angličtiny a španělštiny, které mají všichni studenti ve všech ročnících. Z mých předmětů se zde vyučuje ve všech ročnících chemie, biologie člověka je součástí předmětů péče o nemocné. Kromě toho, že jsem se zúčastnila vyučování těchto předmětů, podívala jsem se také do hodin cizích jazyků a geografie, ve kterých proběhla diskuse o České republice v angličtině. Součástí mé návštěvy bylo i úspěšné jednání ohledně možnosti nového projektu Comenius na téma Všichni jsme jiní a všichni jsme stejní.

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022