Výměnný pobyt Utrecht 2011

V neděli 10. dubna jsme se sešli před jednadvacátou hodinou u Grandu a dali jsme se na dvaceti hodinovou cestu do holandského města Utrecht, kde nás přivítaly naše výměnné rodiny. Náš pobyt v rodinách byl velmi příjemný. Každé ráno jsme jezdili do školy na kolech úžasnými cyklostezkami, kterými je celé Holandsko propleteno. Škola měla moderní jak design, tak i vybavení. Ze školy se vyjíždělo na různé výlety. Byli jsme například do Amsterdamu, kde jsme viděli v Rijksmuseu Remabrandtův nejslavnější obraz Noční hlídka. V Haagu jsme navštívili panaromatický obraz malíře H. W. Mesdaga. Dále jsme se zajeli podívat ke studenému Severnímu moři, kde "naši" Holanďani skákali do moře s velkým nadšením. Také jsme viděli Madurodam, což je překrásně sestavěná miniatura Holandska, která se nachází těsně za Haagem. A samozřejmě nechyběla prohlídka města, a i projížďka po kanále, která byla zakončena ochutnávkou zdejších palačinek. Poslední den jsme pracovali na projektech týkajících se Holandska, např. o holandském fotbalu, jídlech či jeho známých firmách. Náš pobyt byl zakončen nezapomenutelnou party ve stylu barevného šílenství. V sobotu jsme se s Holandskem museli rozloučit, stejně jako s našimi novými přáteli. Po dlouhém loučení jsme se plní dojmů vydali na zpáteční cestu domů. I když to byl nezapomenutelný zážitek, byli jsme rádi zase zpátky v Brně.

Zpracovali: Filip Chalk, Jiří Jízdný, Markéta Navrátilová a Štěpán Svoboda

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
Virtuální prohlídka školy

Zveme Vás na virtuální prohlídku naší školy.

4.11.2014
Ekatalog
Gymnázium Brno, Slovanské náměstí, příspěvková organizace - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz
30.3.2016
Projekt bezdrátová škola Jihomoravský kraj

nám umožnila pokrýt školu signálem a připojit se odkudkoliv k internetu

Více informací ...

30.3.2016
Ambasodoři MU

Jsme zapojeni do projektu Ambasadoři Masarykovy univerzity.

ambasadoři

Masarykova univerzita

19.5.2014