Zahraniční stáž na HURSTPIERPOINT COLLEGE

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

Hurstpierpoint College je soukromá internátní škola  nedaleko Brightonu v oblasti West Sussex. Na této škole, kde jsem ve školním roce 2006/2007 působil, jsem díky projektu „Anglické gymnázium Brno“ mohl strávit týdenní pracovní stáž. Tato úspěšná škola patří mezi oblíbené v oblasti jižně od Londýna a stále navyšuje počet studentů, který se již přehoupl přes 1000. Ve svém campusu, který stojí v krajině mezi třemi vesnicemi, hostí komplexní vzdělávání od jeslí, mateřskou, základní školu přes gymnázium až po maturitní studia. Studenti bydlí přes týden v jednotlivých domech – kolejích, přes den se učí, odpoledne trénují nejrůznější sporty a o víkendech jezdí na zápasy s ostatními školami. Mnoho absolventů se dostane na elitní vysoké školy včetně Oxfordu či Cambridge.

Zajímal jsem se především o změny a novinky výuky předmětů geografie a tělesná výchova, exkurze a  praktické výstupy studentů. Diskutoval s vedoucími předmětů, ale také s dalšími učiteli a také managementem školy včetně pana ředitele. Nejčastějšími tématy byly např.: vývoj tamějších státních maturit, nové trendy ve výuce a přípravě učitelů k povolání či rozdíly škol státních a na státu nezávislých. Současně jsem představil  vzdělávací systém ČR, naše gymnázium a projekt tříd X i chystanou implementaci výukové metody CLIL. Součástí stáže byla i jednodenní exkurze do Londýna s návštěvou nově budovaného centra pro letošní Olympijské hry.

Ze stáže jsem odjížděl s mnoha zajímavými náměty, ze kterých některé mohou být podnětné i pro výuku na našem gymnáziu. Odvezl jsem si také příslib bližší spolupráce v rámci chystaného projektu „Aliance škol“, který Hurstpierpoint College chystá pro příští školní rok.

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022