Zpráva ze studijního pobytu na PRINCE HENRY´S GRAMMAR SCHOOL

http://agb.gymnaslo.cz

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY

 

Jarní prázdniny 13. 3. - 19. 3. 2011 pro  mne výjimečně nebyly časem odpočinku od školy, avšak právě naopak časem, kdy jsem navštívila PHGS v Otley nedaleko města Leeds v Anglii. Důvodem byla stáž, která je součástí projektu „Anglické gymnázium Brno“, číslo projektu: CZ.07./1.1.02/01.0091.

Vše o této škole, co se týká jejího kurikula i nabízených možností pro studenty či strukturu dne se můžete dočíst na jejich stránkách http://www.princehenrys.co.uk .

Přesto mi dovolte sdělit několik důležitých informací, které jsem při svém studijním pobytu získala a přímo pocítila.

PHGS je specializovaná jazyková škola, s mnoha oceněními z různých oblastí, čítající 1400 studentů. V celé škole je patrný řád, přístup k žákům, pravidla, rovnocennost a chování, na které je kladem veliký důraz. V každé hodině je zřejmé, že si odborní pedagogičtí pracovníci váží všech studentů s jejich jedinečnými potřebami (jsou zde integrováni studenti se speciálními potřebami, kteří k sobě mají pomocného učitele). Škola působí jako jedna velká komunita pracující sama pro sebe. Je zde mnoho  specifických aktivit (např. Rugby akademie) a událostí (např. Večer talentů), které jsou školou nabízeny a studenti mají možnost se jich zúčastnit, popřípadě je sami organizovat, čehož jsem byla svědkem při „Večeru talentů“.

Každé ráno, každý den má jeden celý ročník setkání (Assembly), kde jsou sdělovány nejdůležitější informace nadcházejícího týdne,  popřípadě shrnuty informace týdne  minulého, předány sankce či odměny, ale i dána motivace k osobnímu růstu.

Pracovníci školy se setkávají každý pátek před vyučováním, které pro všechny začíná 8:55, aby mohli sdílet důležité organizační informace, poděkovat za práci, představit své výsledky či jen tak se vidět.

Formy a metody vzdělávání jsou ponejvíce skupinová výuka, projekty, prezentace, což umožňuje studentům se více projevit a zjistit, co vlastně chtějí v životě dělat. Jelikož studenty v 16 letech čeká  zkouška GSCE (něco jako malá  maturita), při které si vybírají minimálně 10 předmětů, ze kterých chtějí tuto zkoušku dělat, je nutné, aby byli od začátku směřováni ke svým cílům a přemýšleli o nich. Po této zkoušce jim zbývají jež jen dva ročniky, které vyvrcholí zkouškou A2, což je naše maturita, a tím ukončí studia  na střední škole.

Závěrem chci podotknout, že motto PHGS: „Proud of the past prepared for the future“ je naprosto vystihující. PHGS vzdělává a vychovává své studenty pro život.

 

 

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
Virtuální prohlídka školy

Zveme Vás na virtuální prohlídku naší školy.

4.11.2014
Ekatalog
Gymnázium Brno, Slovanské náměstí, příspěvková organizace - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz
30.3.2016
Projekt bezdrátová škola Jihomoravský kraj

nám umožnila pokrýt školu signálem a připojit se odkudkoliv k internetu

Více informací ...

30.3.2016
Ambasodoři MU

Jsme zapojeni do projektu Ambasadoři Masarykovy univerzity.

ambasadoři

Masarykova univerzita

19.5.2014