Římané dobyli VIDA! science centrum

V první polovině soutěžního dne se našim nedařilo. Soupeř byl opravdu silný a také herní štěstí nám ukazovalo záda. Bodový odstup mezi týmy rostl do hrozivé výše. Ale Slovaňák nikdy nedává svou kůži zadarmo. V poslední třetině soutěžního dne se boj zdál již zcela ztracený. Nálada v týmu klesla na nulu, ale přesto se naši rozhodli vzdorovat nepřízni až do posledního okamžiku. Náhle přichází nová naděje a nasazení našeho kapitána se ukazuje jako dobrá taktika v soutěžním úkolu, kde je třeba pevné ruky. V další, předposlední soutěži však opět následovala smolná prohra.
Je tu finále. Bodový rozdíl je velký, ale dobrá taktika při sázení na celkový výsledek by ještě mohla nepříznivý vývoj celého utkání zvrátit. Nemáme co ztratit, hrajeme vabank. Vsázíme všechny naše dosud získané body.
V posledním úkolu je třeba podle indicií uhodnout slavnou osobnost. Celá soutěž byla tentokrát tematicky zaměřena na šifry a kódování. Bude to snad Alan Turing, který sestrojil pradědečka dnešních počítačů? Dnes ještě jeho jméno nepadlo!
Finálový úkol se odehrává v odděleném prostoru. Vše rozhodne pouze jeden hráč z každého týmu, sám, bez opory ostatních. Týmy sledují odpovědi svých spoluhráčů pouze na obrazovce na druhém konci pavilonu. Napětí. Tomáši, věříme ti!
Dlouhý den plný silných zážitků ze hry stál za to, vidět dokonalou souhru profesionálního televizního štábu v praxi, to se jen tak nezapomene. Z VIDA! science centra odcházíme unaveni, ale šťastni. Ano, Caesare, i naši římani mohou říct VENI, VIDI, VICI!
V televizi náš tým uvidíte 16. dubna 2018 v 15:55 na Déčku.

Vítězný týmPoslední únorový den se tým I.A zúčastnil soutěže České televize Ostrava U6 – úžasný svět vědy. Naši soutěžící Bořivoj Bergmann, Tomáš Grünwald, Pavel Kučera, Klára Kunčická a Tadeáš Topinka se utkali s družstvem brněnského Cyrilometodějského gymnázia a střední odborné školy pedagogické. Natáčení pořadu, který odvysílá kanál Déčko, probíhal v prostorách zábavního vědeckého parku VIDA! science centrum na brněnském výstavišti.

V televizi náš tým uvidíte 16. dubna 2018 v 15:55 na Déčku.