Seminář o EU s experty z FSS MU na Slovaňáku.

V pátek 24. dubna 2015 se pro studenty třetího ročníku uskutečnil seminář o EU s doc. PhDr. Markétou Pitrovou, Ph.D. a  doc. PhDr. Vítem Hlouškem, Ph.D., kteří působí na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity.

V první části semináře přednášela paní doc. Pitrová, která hovořila o právu EU. Zmínila např. možnosti, jak mohou členské státy ovlivňovat právní předpisy přijímané v Bruselu a jak silný mají hlas. Dále také hovořila o procesu ratifikace Lisabonské smlouvy a tzv. Klausově výjimce. Závěrem přednášky se také vyjádřila k aktuální situaci ve Středomoří.

V druhé části se slova ujal pan doc. Hloušek. Hovořil především o zahraniční politice a o možnostech rozšiřování EU. V diskuzi jsme se také dotkli tématu Ukrajinsko-ruských vztahů. Na závěr se zmínil o možnostech studia na Fakultě sociálních studií MU.

Seminář byl pro všechny účastníky velmi přínosný. Poděkování patří řečníkům a také panu profesorovi Rychteckému za organizaci semináře.

Damir Solak, V. A