Školní kolo prezentační soutěže

Ve dnech 26. a 27. 2. 2014 se u nás na škole a na Gymnáziu Vídeňská odehrála školní kola prezentační soutěže. Prezentační soutěž vznikla v roce 2009 jako společný projekt dvou brněnských gymnázií, do budoucna bychom chtěli zapojit i více škol. Zaměřuje se na zlepšení komunikačních a argumentačních dovedností studentů. Účastníci si letos mohli vybrat jedno z pěti témat - (ne)kuřáctví, recyklace, ochrana osobních údajů, Nobelova cena a reality show. Na  vybrané téma vypracovali krátkou prezentaci na šest minut. V druhé části soutěže si losovali témata a diskutovali s publikem a porotou.

Objevila se témata jako školní obědy, psi ve městech, romská menšina, legalizace marihuany, kniha vs. počítač a podobné. Vše hodnotila odborná porota, ale také se udělovala cena diváků. V porotě zasedali: paní profesorka Pernicová (GSN), paní profesorka Jirsíková (Gymnázium Vídeňská), Anna Bělková a Damir Solak (GSN), Sára Ciancimino a Bořek Reich (Gymnázium Vídeňská). Z každé školy jsme vybrali tři vítěze, kteří postupují do finálního kola, které se bude konat 18. 3. na našem gymnáziu. Postupujícími jsou Tereza Ciupková (VI.A) , Wanda Vardanová (1.A), Nikola Minářová (2.A), Alena Tesařová (4.F), Richard Ředina (2.B) a Ondřej Olšák (4.G). Tímto bychom také chtěli pozvat všechny, které tato soutěž zaujala a chtěli by se v budoucnu zúčastnit, aby se přišli podívat na finále dne 18. 3. 2014 do auly Gymnázia Slovanské náměstí.

Anna Bělková

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

28.2.2012
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
Virtuální prohlídka školy

Zveme Vás na virtuální prohlídku naší školy.

4.11.2014
Ekatalog
Gymnázium Brno, Slovanské náměstí, příspěvková organizace - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz
30.3.2016
Projekt bezdrátová škola Jihomoravský kraj

nám umožnila pokrýt školu signálem a připojit se odkudkoliv k internetu

Více informací ...

30.3.2016
Ambasodoři MU

Jsme zapojeni do projektu Ambasadoři Masarykovy univerzity.

ambasadoři

Masarykova univerzita

19.5.2014