Soutěž YPEF

YPEFDne 12.2.2015 se třída I. A za doprovodu prof. Voráčkové zúčastnila soutěže YPEF (Young People in European Forests). Tento rok to byl již druhý ročník této soutěže.
Při začátku soutěže nás pořadatelé soutěže uvítali a obeznámili s pravidly a průběhem dopoledne. Zhruba po deseti minutách jsme začali vyplňovat test s dvaceti otázkami. Na test jsme měli 20 minut. Po dopsání testu nás podrobněji „proškolili“ o druhé části soutěže, což byla praktická část. Ta se skládala ze šesti úkolů (poznávání stromů podle dřeva a podle plodů, poznávání bylin, určování zvěře podle stop a podle „trofejí“, řežání dřeva na čas). Během toho měli učitelé a profesoři jednotlivých škol a gymnázií připravený program.
Po splnění všech úkolů proběhlo vyhodnocení. Týmy z Gymnázia Slovanské náměstí se umístili v kategorii mladších žáků na 7. , 6. a 4. místě.
Tato soutěž se nám všem zúčastněným velmi líbila a doufáme, že se budeme účastnit i třetího ročníku této soutěže.
Dalibor Sedlák, I.A
Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022