Staň se tvůrcem evropské politiky!

Ve středu 23. října jsem se se Sárou Střítežskou  a dalšími studenty středních škol z Jihomoravského kraje a kraje Vysočina zúčastnil simulace jednání Evropského parlamentu a Rady EU pod záštitou Eurocentra Brno a Eurocentra Jihlava. Předmětem simulace byla Směrnice o ochraně před tabákovým kouřem a o nekuřáckém prostředí.

V Evropském parlamentu jsem byl poslancem z Velké Británie za ECR (Skupina evropských konzervativců a reformistů). V první části jsme především diskutovali o směrnici samotné, v druhé části jsme navrhovali pozměňovací návrhy a o nich jsme poté hlasovali. Oba moje pozměňovací návrhy byly schváleny a povedlo se prosadit i ty ostatní, které byly vytvořeny ve spolupráci s dalšími pravicovými stranami. V Radě však spíše měli odlišný názor a tak jsme nedošli ke shodě. Přestože se nám nepodařilo vyhrát, odcházíme ze soutěže obohaceni novými zkušenostmi.
Více informací o této soutěži naleznete zde: https://www.euroskop.cz/779/23140/clanek/stan-se-tvurcem-evropske-politiky/

Damir Solak, IV.A

evropa

evropa

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022