Staň se tvůrcem evropské politiky!

Ve středu 23. října jsem se se Sárou Střítežskou  a dalšími studenty středních škol z Jihomoravského kraje a kraje Vysočina zúčastnil simulace jednání Evropského parlamentu a Rady EU pod záštitou Eurocentra Brno a Eurocentra Jihlava. Předmětem simulace byla Směrnice o ochraně před tabákovým kouřem a o nekuřáckém prostředí.

V Evropském parlamentu jsem byl poslancem z Velké Británie za ECR (Skupina evropských konzervativců a reformistů). V první části jsme především diskutovali o směrnici samotné, v druhé části jsme navrhovali pozměňovací návrhy a o nich jsme poté hlasovali. Oba moje pozměňovací návrhy byly schváleny a povedlo se prosadit i ty ostatní, které byly vytvořeny ve spolupráci s dalšími pravicovými stranami. V Radě však spíše měli odlišný názor a tak jsme nedošli ke shodě. Přestože se nám nepodařilo vyhrát, odcházíme ze soutěže obohaceni novými zkušenostmi.
Více informací o této soutěži naleznete zde: https://www.euroskop.cz/779/23140/clanek/stan-se-tvurcem-evropske-politiky/

Damir Solak, IV.A

evropa