Úspěch našich basketbalistů na republikovém turnaji v Ostravě

Letošní středoškolský pohár v basketbalu byl organizován formou celonárodního turnaje s názvem „Pohár ministra“. Do soutěže se zaregistrovalo více než 500 týmů z celé ČR v kategorii chlapců i dívek. Závěrečný republikový turnaj, který se hrál 9. - 11. května v Klatovech a současně v Ostravě, hostil 24 nejlepších republikových týmů. Nejprve však bylo nutné se probojovat přes okresní i krajská kola. Družstvo chlapců z našeho gymnázia zvítězilo v okresním i krajském kole a jako nasazený tým se probojovali do finálového turnaje v Ostravě společně s dalšími 11 družstvy z východní části ČR. To lze považovat za nejlepší sportovní úspěch gymnázia v posledním desetiletí.

V Ostravě s přehledem přehráli oba soupeře ve své skupině a těšili se na semifinále. V tomto utkání si však tým vybral slabou chvilku, v úvodu zápasu se nedařila útočná ani obranná fáze a soupeř navýšil náskok až na rozdíl dvaceti bodů. Bojovný duch však kluky neopustil a ve druhé části utkání se jim podařilo nepříjemný vývoj zvrátit. Náskok soupeře se podařilo stáhnout na rozdíl pouhých pěti bodů, tímto rozdílem ve skóre bohužel zápas skončil. Družstvo tak místo vysněného finále před televizními kamerami čekal souboj o 3. místo s velmi silným soupeřem. Nakonec si kluci ze Slovaňáku odvezli z Ostravy, i přes bojovný výkon, nejen bramborové medaile, ale také nezapomenutelné sportovní zážitky z vrcholné akce a pocit, že patří mezi osm nejlepších středoškolských basketbalových týmů v ČR. Děkujeme všem členům týmu za úspěšnou reprezentaci naší školy.

Zpět do sekce

Aktuality

Přátelé Slovaňáku

Spolek Přátelé Slovaňáku sdružuje rodiče a další přátele školy. Základní informace si můžete přečíst v samostatném článku. Rozhodnete-li se činnost spolku podpořit, můžete využít vzor darovací smlouvy, kterou najdete v sekci Dokumenty.

14.1.2016
Odkazy
22.3.2019
Telefonní klapky

Nová ústředna umožňuje přímé volání. Také došlo ke změně některých klapek, viz seznam.

8.9.2018
Informace o ubytování

Ubytování a stravování pro naše studenty nabízí Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Info na www.cichnovabrno.cz.

14.3.2013
Informace o stravování

Přečtěte si základní informace o stravování na naší škole.

18.4.2017
DofE
Zapojujeme se do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
DofE logo

 

27.9.2020
Doučování žáků škol

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

logo MŠMT

logo Next Generation EU

logo NPO

22.2.2022