Úspěch našich basketbalistů na republikovém turnaji v Ostravě

Letošní středoškolský pohár v basketbalu byl organizován formou celonárodního turnaje s názvem „Pohár ministra“. Do soutěže se zaregistrovalo více než 500 týmů z celé ČR v kategorii chlapců i dívek. Závěrečný republikový turnaj, který se hrál 9. - 11. května v Klatovech a současně v Ostravě, hostil 24 nejlepších republikových týmů. Nejprve však bylo nutné se probojovat přes okresní i krajská kola. Družstvo chlapců z našeho gymnázia zvítězilo v okresním i krajském kole a jako nasazený tým se probojovali do finálového turnaje v Ostravě společně s dalšími 11 družstvy z východní části ČR. To lze považovat za nejlepší sportovní úspěch gymnázia v posledním desetiletí.

V Ostravě s přehledem přehráli oba soupeře ve své skupině a těšili se na semifinále. V tomto utkání si však tým vybral slabou chvilku, v úvodu zápasu se nedařila útočná ani obranná fáze a soupeř navýšil náskok až na rozdíl dvaceti bodů. Bojovný duch však kluky neopustil a ve druhé části utkání se jim podařilo nepříjemný vývoj zvrátit. Náskok soupeře se podařilo stáhnout na rozdíl pouhých pěti bodů, tímto rozdílem ve skóre bohužel zápas skončil. Družstvo tak místo vysněného finále před televizními kamerami čekal souboj o 3. místo s velmi silným soupeřem. Nakonec si kluci ze Slovaňáku odvezli z Ostravy, i přes bojovný výkon, nejen bramborové medaile, ale také nezapomenutelné sportovní zážitky z vrcholné akce a pocit, že patří mezi osm nejlepších středoškolských basketbalových týmů v ČR. Děkujeme všem členům týmu za úspěšnou reprezentaci naší školy.